НА ГОЛОВНУ Ласкаво просимо на сайт журналу "Економіка і прогнозування"

№ 2023/2


Звернення до читачів та авторів

Ekon. prognozuvannâ 2023; 2:7-7


АНОТАЦІЯ ▼

Шановні читачі та автори журналу "Економіка і прогнозування"!
Понад 22 роки ми йшли пліч-о-пліч по науковій ниві, разом робили відкриття і раділи гарним дослідженням, намагалися розібратися у проблемах, проаналізувати минуле й спрогнозувати майбутнє і не переривали досліджень та нашого співробітництва навіть після 24 лютого 2022 року, коли сусідня держава розв'язала проти нас повномасштабну війну.
Продовжуючи роботу в непростих умовах, під час обстрілів і тривог, ми почали підраховувати економічні втрати, нанесені країні загарбником, конструювати можливості відбудови і дійшли висновку, що старе необхідно не відновлювати, а реконструювати – на новій основі. А для цього, крім допомоги небайдужих країн, необхідно залучити всі ендогенні сили і консолідувати всі свої зусилля.
Це певним чином наштовхнуло і на думку про синергію наукових видань, засновником та видавцем яких є ДУ "Іститут економіки та прогнозування НАН України", – "Економіка і прогнозування" та "Економіка України". Хоча у них різна історія, різні часові проміжки виходу ("Економіка і прогнозування" виходить з 2000 року, а "Економіка України" – з 1958 року), різні рубрики, проте, попри акценти на використанні певних методів досліджень (як, скажімо, моделювання у "Економіці і прогнозування"), одна спрямованість – на дослідження економічних проблем України в ув’язці із світовими економічними змінами, одні автори, власне й одна аудиторія. Тобто прийшло розуміння, що два журнали Інституту – не конкуренти, а вже давно ходять по одному полю, і настав час консолідувати зусилля, поєднавши кращі напрацьовані цими науковими виданнями практики, – це і напрями, і методи, і публікація англомовних статей, і сліпе рецензування, і безкоштовний доступ до статей, і неухильне слідування принципам доброчесності та відкритої науки, і вступ до різних баз даних, насамперед економічного спрямування, і – головне – бажання взяти участь у реконструктивному відновленні своєї країни, спрямувавши весь наявний потенціал для формування адекватного наукового підґрунтя української економіки, створення на базі об'єднаного журналу повноцінного майданчика для підготовки та інтеграції у світову наукову спільноту економістів.
Тому з другого півріччя 2023 року виходитиме єдиний науковий журнал під назвою "Економіка України". Передплатники онлайн-версії журналу "Економіка і прогнозування") у другому півріччі отримуватимуть онлайн-версії журналу "Економіка України". Всі архіви україномовної та англомовної версій журналу "Економіка і прогнозування" залишаються у відкритому доступі для загального користування.
Ми вдячні нашим авторам, які проводили дослідження і ділилися з нами своїми напрацюваннями та відкриттями, ми вдячні нашим читачам, які були з нами всі ці роки, передплачували журнал "Економіка і прогнозування") та цікавилися нашими статтями у відкритому доступі на сайті!
Ми впевнені, що за об'єднання ми не втратимо ані наших авторів, ані наших читачів і всі разом докладемо зусиль, щоб наукове видання "Економіка України" стало флагманом економічної науки не лише нашої країни, а й на європейських та глобальніших теренах!

Головний редактор журналу "Економіка і прогнозування"
академік НАН України Валерій Геєць та редколегія журналу

Ключові слова:


Стаття англійською мовою (cтор. 7 - 7) ЗавантажитиЗавантажень : 198
Стаття українською мовою (cтор. 7 - 7) ЗавантажитиЗавантажень : 255

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ▼