НА ГОЛОВНУ Ласкаво просимо на сайт журналу "Економіка і прогнозування"

№ 2020/3

Економіка в умовах сучасних трансформацій


БЛИЗНЮК Вікторія Валеріївна1

1ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»

Інституційне забезпечення інклюзивності ринку праці України

Ekon. prognozuvannâ 2020; 3:56-74https://doi.org/10.15407/eip2020.03.056


АНОТАЦІЯ ▼

Обґрунтовано інструментарій забезпечення інклюзивності ринку праці. Під час розгляду сукупності інституційних суб'єктів, які під час узгодження власних інтересів на ринку праці сприяють його розвитку та інституціоналізації, доведено, що порушення їх взаємодії викликає деформацію інституційної структури ринку праці, виводить систему з рівноваги та призводить до формування ризиків і загроз у сфері прикладання праці та соціально-економічній сфері загалом. Оскільки еталонних інститутів в чистому вигляді не існує, суперечливе поєднання функцій, норм та логіки визначає функціонування гібридів інклюзивних та екстрактивних інститутів. Таким чином, ринок праці можна розглядати у вигляді конгломерату інститутів із набором інклюзивних та екстрактивних ознак.
У дослідженні визначено, що системні проблеми ринку праці полягають в інституційних проблемах: недосконалості та неузгодженості правил реалізації різних складових економічної політики: монетарної, бюджетної, податкової, боргової, зайнятості тощо. Сценарій виходу із кризового стану також базується на запровадженні заходів інституційного характеру: ухвалення законодавчих рішень і норм, що формують інституційне поле мінімізації екстрактивних ознак інституційної структури та формування інклюзивного ринку праці.
Автором обґрунтовано напрями забезпечення інклюзивності розвитку ринку праці у вигляді теоретичного конструкту, де визначено фактори впливу, конкретизовано інструменти та механізми запровадження інноваційних методів державного регулювання у сфері зайнятості населення.

Ключові слова:інклюзивність ринку праці, інституційні суб'єкти, екстрактивні, інклюзивні інститути, інклюзивні та екстрактивні ознаки, інституційна структура ринку праці


Стаття українською мовою (cтор. 56 - 74) ЗавантажитиЗавантажень : 22

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ▼