НА ГОЛОВНУ Ласкаво просимо на сайт журналу "Економіка і прогнозування"

№ 2015/4

Міжнародна економіка


ВЕЛИЧКО В. В.

'Градуалізм' як особливість політики перехідної економіки Китаю

Ekon. prognozuvannâ 2015; 4:133-148https://doi.org/10.15407/eip2015.04.133


АНОТАЦІЯ ▼

Стаття присвячена градуалізму у процесах трансформації в сучасній китайській економіці. Наведено основні результати вивчення особливостей градуалізму, передусім у переході до соціалістичної ринкової економіки з "китайською специфікою".
Зазначено, що перехідність супроводжувалася розвитком у напрямі від централізованої, планової до сучасної ринкової моделі – синтезу державного регулювання і ринкового саморегулювання. Наголошено, що не слід механічно пов'язувати перехідність із розвитком, оскільки це є два різні за своїм змістом та структурою процеси, один з яких (перехідність, або трансформація) є визначальним для країн з перехідною економікою, а другий (розвиток) – для країн, що розвиваються. Зроблено висновок, що соціально-економічна система в Китаї продовжує змінюватися еволюційно, реформи мають здебільшого структурний, а не системний характер. У результаті реформ державна або загальнонародна власність може втратити лідерство лише у перспективі, а політична система тривалий час не зазнаватиме помітних трансформацій.

Ключові слова: перехідна економіка, концепція градуалізму, трансформаційні процеси, ринкова економіка, перехідність, еволюційний розвиток, державна власність


Стаття українською мовою (cтор. 133 - 148) ЗавантажитиЗавантажень : 615

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ▼